بخاری استوک گازی-برقی TOKYO GAS مدل MA-B720SFH-WH
بخاری استوک گازی-برقی TOKYO GAS مدل MA-B720SFH-WH

بخاری استوک گازی-برقی TOKYO GAS مدل MA-B720SFH-WH

370,000تومان
تولید کننده:TOKYO GAS
کد محصول: MA-B720SFH-WH
موجودی در انبار

 • تولید کننده ی گرمای زیاد.

 • سوخت این بخاری ها گاز شهری است و برق فقط برای فن آنهاست. لذا مصرف برق این بخاری ها بسیار اندک بوده و معمولا  15  وات هستند.

 • با برق 110 ولت کارمیکند و نیاز به خریداری ترانس برای تبدیل برق 220 ولت به ترانس دارد.

 • مصرف گاز یک چهارم بخاری های معمولی ، مصرف برق 15 وات ،فن دار ، قابلیت تنظیم دما به صورت دیجیتال ، دارای سنسورگازهای منوکسبد ودی اکسید کربن وکم شدن اکسیژن هوا ، بدون نیاز به دودکش ، 100درصد تضمینی بدون خطر، دارای سنسورخاموش کننده برای افتادن وخطر آتش سوزی.

 • تولید شده برای کشور ژاپن و مشابه این سیستم در ایران موجود نیست.

 • کنترل دمای محیط بصورت اتوماتیک با تنظیم دما روی نمایشگر دستگاه ، توسط کاربر انجام می شود و دستگاه با کم و زیاد کردن توان حرارتی خود دمای محیط را با سنسورهایی که دارد ثابت نگه می دارد.

 • وزن بسیار کم و جابجایی آسان

  • مناسب برای 15 تا 25 متر مربع
  • 2000 کالری  لینک کانال تلگرام یورواستوک


  معرفی کالا:

  نام: بخاری گازی برقی
  مدل: MA-B720SFH-WH

  توضیحات:

  • شیک و با دوام

  • تولید کننده ی گرمای زیاد 

  • سوخت این بخاری ها گاز شهری است و برق فقط برای فن آنهاست. لذا مصرف برق این بخاری ها بسیار اندک بوده و معمولا 20 وات هستند.

  • با برق 110 ولت کارمیکند و نیاز به خریداری ترانس برای تبدیل برق 220 ولت به ترانس دارد.

  • مصرف گاز یک چهارم بخاری های معمولی ، مصرف برق 15 وات ،فن دار ، قابلیت تنظیم دما به صورت دیجیتال ، دارای سنسورگازهای منوکسبد ودی اکسید کربن وکم شدن اکسیژن هوا ، بدون نیاز به دودکش ، 100درصد تضمینی بدون خطر، دارای سنسورخاموش کننده برای افتادن وخطر آتش سوزی

  • این بخاری ها برای کشور ژاپن تولید شده و صادر نگردیده لذا مشابه این سیستم در ایران موجود نیست.

  • کنترل دمای محیط بصورت اتوماتیک با تنظیم دما روی نمایشگر دستگاه ، توسط کاربر انجام می شود و دستگاه با کم و زیاد کردن توان حرارتی خود دمای محیط را با سنسورهایی که دارد ثابت نگه می دارد.

  • وزن بسیار کم و جابجایی آسان

   • مناسب برای 15 تا 25 متر مربع
   • 3000 کالری    کد خطاهای احتمالی در بخاری های ژاپنی:

     

    کد 00 : (لرزش دست هنگام زدن دوشاخ به برق،یا نوسان برق،یا قرارگرفتن نادرست دوشاخه در ترانس)

    کد 01: روی بعضی بخاری ها هر 8 ساعت بخاری را خاموش میکند و یادآور اینست که اگر در محیطی بسته هستید به مدت یک دقیقه درها را باز کنید تا هوای تازه وارد محیط شود(استاندارد ایمنی)

    کد 03 : افتادن دستگاه به هر دلیل یا خرابی سنسور زاویه

    کد 05: نگذاشتن فیلتر یا پیچ فیلتر بخاری های فول یونساز

    کد11: گاز وجود ندارد، یا شیربرقی خراب است،یا ترموکوبل

    کد12: فشار گاز کم است یا ترموکوبل خراب یا تنظیم نیست

    کد14: فشار گاز زیاد است ، کوره کثیف است ، خروجی هوای جلو یا پشت بخاری مسدود است

    کد 16: خاموش شدن بخاری در دمای اتاق 40 درجه بیش از 10 دقیقه

    کد 67: خرابی مدار یون ساز

    کد62: سوختن موتور،خرابی بوش یا بلبرینگ موتور یا بلوور، سوختن خازن موتور، خرابی مدار تشخیص دور موتور


   نکات مهم در خرید بخاری خوب:

  • نکته 1- ایمنی را فدای زیبایی نکنید: شاید  گازی در فصل سرما یکی از لوازم مورد نیاز برای آسایش‌مان باشد، اما بدون تردید این وسیله هنگام قرار گرفتن در منزل یا محل کار، جزئی از دکوراسیون خواهد شد و نوع طراحی و شکل ظاهری آن می‌تواند در تعادل ظاهری خانه یا دفتر کارمان بسیار موثر باشد. به همین دلیل تولیدکنندگان با توجه به سلیقه‌های مختلف و البته تقاضای بازار به تولید انواع و اقسام بخاری گازی با طرح‌ها و مدل‌های متفاوتی اقدام کرده‌اند، اما یک قانون طلایی در این میان بدون تغییر همواره ثابت باقی مانده و آن هم اهمیت ایمنی است.بنابراین هرگز به فکر انتخابی براساس معیارهایی کاملا متکی بر زیبایی نباشید و به قول معروف ایمنی را فدای زیبایی بخاری گازی نکنید. این در حالی است که در برخی موارد بخاری‌های گازی با طراحی فانتزی هرچند نظر شما را به خود جلب کرده‌اند، اما برای شما کارآمد نخواهند بود و صرفا قبض گاز منزل یا محل کارتان را بالا می برد، نه دمای محل را.پس برای آگاهی از ایمنی بخاری گازی مورد نظرتان کافی است به علامت استاندارد آن توجه ویژه داشته باشید، چون این نهاد قانونی با نظارت‌ها و البته سرکشی‌های دوره‌ای خود از خط تولید کارخانجات مختلف همواره کیفیت محصولات را زیر نظر دارد و درباره محصولاتی که با سلامت و جان شهروندان سروکار دارد این نظارت‌ها بیشتر و سختگیرانه‌‌تر است.

  • نکته 2-این هفت رنگ انرژی:مدتی است ذهن و دیده همه ما با برچسب انرژی و هفت رنگش آشنا شده است. برچسبی که از میزان بهینه کارکردن و بازدهی وسیله‌ای که قصد خرید آن را داریم برایمان می‌گوید که براساس تعاریف کارشناسان هر چه وسیله مورد نظر در صدر این برچسب قرار گرفته باشد نشانه بازدهی بالاتر آن و مصرف سوخت پایین‌تر است.بخاری گازی هم جزو لوازمی است که تولیدکنندگانش براساس قانون و با نظارت سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت مدت‌هاست ملزم به چسباندن برچسب انرژی روی جعبه آن شده‌اند تا خریداران بدانند بخاری مورد نظرشان چقدر بازدهی انرژی ومصرف سوخت دارد.به طور کلی در بازار بخاری گازی کشورمان برچسب انرژی از رده C یعنی همان چند ردیف اول شروع شده و متناسب با بهینه کارکردنش به ردیف‌های پایین‌تر نزول می‌کند، اما فراموش نکنید با توجه به افزایش بهای گاز طبیعی اگر قصد دارید اقتصادی خرید کنید در همان ردیف‌های اول یعنی C و D به دنبال بخاری گازی مناسب منزل یا محل کارتان باشید، چون هر چه پایین‌تر بروید باید منتظر صدور صورتحساب بیشتری از سوی اداره گاز باشید.

  • نکته 3- ترموکوبل، وسیله‌ای لازم: هرچند براساس قانون، تولیدکنندگان لوازم گازسوز ملزم به استفاده از ترموکوبل (قطع‌کننده جریان گاز در صورت خاموش شدن ناگهانی بخاری) در تولیدات خود هستند تا با این کار ایمنی و سلامت وسیله مورد نظر را بالا ببرند، اما باز هم در این میان برخی تولیدکنندگان غیرمجاز هستند که این وسیله را در تولیدات خود نادیده می‌گیرند، اما فراموش نکنید ترموکوبل یکی از تجهیزات بسیار ضروری برای ایمنی شماست. چون این وسیله براساس نوع طراحی خود در صورت خاموش شدن شعله یا قطع و وصل شدن جریان گاز به طور کلی مانع جریان گاز در وسیله گازسوز می‌شود و با این کار خطر گاز گرفتگی یا انفجار محل را منتفی می‌کند، بنابراین هرگز کالای گازسوزی را که در آن ترموکوبل به کار گرفته نشده انتخاب نکنید، چون چند هزار تومان ارزان‌تر خریدن در این زمینه زیاد مقرون به‌صرفه نیست و ارزش سلامت و جان شما بالاتر از این مبالغ است.

  • نکته 4- دیواری یا زمینی: بخاری گازی در دو نوع دیواری و زمینی تولید می‌شود که هر یک کارایی خاص خود را داشته و متناسب با سلیقه و البته فضای مورد نظر مصرف‌کننده است. شاید به ظاهر تنها فرق میان این دو نوع بخاری گازی، زیبایی و فضای موردنیازشان باشد، اما ممکن است جمع‌آوری و نصب سالانه این وسیله برای شما کمی دردسرساز باشد و به همین دلیل ترجیح می‌دهید از نوع دیواری بخاری گازی استفاده کنید، اما فراموش نکنید براساس تجربه و اظهارنظر کارشناسان، بخاری‌های دیواری اگرچه جای کمتری می‌گیرند و مناسب خانه‌های کوچک امروزی هستند، اما بازدهی کمتری نسبت به نمونه‌های زمینی دارند و با توجه به افزایش قیمت گاز طبیعی زیاد مقرون‌به‌صرفه نیستند. این در حالی است که نقطه ضعف دیگری در این نوع از بخاری گازی باعث شده تا این وسیله به عنوان گزینه‌های آخر در میان مشتریان شناخته شود. این نقطه ضعف در ناتوانی جمع‌آوری این وسیله پس از اتمام دوران سرماست چون بخاری دیواری به دیوار متصل می‌شود و نمی‌توانید با فرارسیدن بهار این وسیله را از مقابل چشمتان دور کنید و مجبور هستید تا رسیدن دوباره زمستان آن را هر چند خاموش مقابل دیدگان داشته باشید.

  • نکته 5- خدمات پس از فروش آرامش‌خاطر شماست: شاید در نگاه اول بخاری گازی دارای سیستمی بسیار ساده باشد، اما در عمل این گونه نیست؛ چراکه قطعات و تجهیزات به کار رفته در بخاری گازی مانند دیگر لوازم پس از مدتی نیازمند تعویض یا تعمیر هستند بنابراین شما به خدمات پس از فروش در این وسیله نیاز دارید و باید هنگام خرید به این نکته توجه ویژه داشته باشید. پس بهتر است درباره کارخانه سازنده بخاری گازی موردنظرتان و شرایط خدمات پس از فروش آن اطلاعات خوبی کسب کرده و تا جایی که ممکن است از نمایندگی‌های مجاز کارخانجات تولیدکننده خرید کنید.

  • نکته 6- خاری‌های بدون دودکش مناسب فضای بسته نیست: ممکن است هنگام گشت و گذار در بازار با این پیشنهاد فروشنده که می‌گوید این نمونه بخاری هم بدون دودکش است مواجه شده باشید و برای مدتی ذهن شما مشغول شده باشد که «مگر آتش بدون دود هم می‌شود؟» پاسخ مناسب برای شما که در دوراهی انتخاب قرار گرفته‌اید این است: مدتی است تولیدکنندگان با استفاده از سیستم ODS یا همان سیستم کنترل سطح اکسیژن اقدام به تولید بخاری‌های بدون دودکش کرده‌اند. این سیستم با کنترل دائم میزان اکسیژن فضا، جریان گاز را در بخاری برقرار می‌کند. این سیستم به هر دلیل اگر سطح میزان اکسیژن فضایی که بخاری در آن قرار گرفته کمتر از 18 درصد بشود به طور اتوماتیک جریان گاز را قطع کرده و تا زمانی که دوباره همه چیز به سطح عادتی بازگردد اجازه روشن شدن بخاری را به کاربر نمی‌دهد که ظاهرا بسیار جالب و کارآمد است. اما نکته جالب این که هرگز هیچ یک از تولیدکنندگان باوجود استفاده از این سیستم در بخاری‌های بدون دودکش آن را برای استفاده در فضای بسته توصیه نمی‌کنند، بنابراین اگر شما قصد استفاده از بخاری در فضایی بسته یا کوچک را دارید این گزینه را از فهرست موردنظرتان خط بزنید و آن را فراموش کنید چون به قول معروف سری را که درد نمی‌کند دستمال نمی‌بندند. بد نیست در نظر داشته باشیم این بخاری از سوی کارشناسان برای فضاهایی همچون مغازه‌ها و سالن‌ها توصیه شده، چون جریان هوا با باز و بسته شدن در مغازه یا سالن همواره تامین می‌شود و به طور کلی استفاده از این بخاری در محیط‌های بسته‌ای مانند اتاق خواب، اتاق زیرشیروانی، زیرپله، انباری، پارکینگ، حمام، هتل، شیرخوارگاه، کودکستان و هر جایی که تهویه خوبی نداشته باشد ممنوع است، اما فراموش نکنید مدتی است تولیدکنندگان این سیستم را حتی روی بخاری‌های دارای دودکش هم نصب می‌کنند تا سلامت مصرف‌کنندگان تضمین شود بنابراین هنگام خرید به وجود این سیستم در بخاری مورد نظرتان خوب دقت کنید.

  • نکته 6- چقدر گرما نیاز دارید: هنگام مراجعه به فروشگاه و نمایندگی‌های فروش بخاری این جمله «این بخاری 12000 و آن یکی 9000 یا...» را زیاد شنیده‌اید و همواره از خودتان می‌پرسید این اعداد برای چیست. آیا با بالاتر رفتنش صرفا قرار است بر قیمت بخاری افزوده شود یا این‌ که مورد دیگری هم هست؟ به طور کلی یکی از سوال‌های مطرح در ذهن خریداران بخاری گازی میزان گرمادهی این وسیله یا میزان گرمای موردنیازشان در منزل یا محل کارشان است. کارشناسان برای محاسبه گرمای مورد نیاز فضای موردنظرشان معمولا از فرمول‌های مختلف و پیچیده‌ای استفاده می‌کنند که شاید به‌کارگیری آنها برای همه میسر نباشد، اما یک فرمول بسیار ساده می‌تواند پاسخ این پرسش دیرینه را بدهد. برای این کار کافی است متراژ فضای مورد نظرتان را در عدد 3 ضرب و حاصلش را یادداشت کنید. از سوی دیگر میزان گرمادهی یا همان توان بخاری مورد نظرتان را که معمولا برحسب کالری مشخص شده بر عدد 24 تقسیم کنید و حاصل آن را نیز یادداشت کنید. پس از انجام این دو عملیات ریاضی کافی است حاصل دو عملیات را با یکدیگر مقایسه کنید اگر کاملا منطبق یا نزدیک به هم بود این بخاری برای فضای مورد نظرتان مناسب است، اما اگر تفاوت زیاد بود به دنبال بخاری دیگری باشد، چون انتخاب مناسبی نداشته‌اید. به عنوان مثال فرض کنید فضای مورد نظر شما 50 متر است و شما یک بخاری با توان 9000 انتخاب کرده‌اید. برای رسیدن به این‌ که این بخاری مناسب فضای مورد نظرشماست کافی است عدد 50 را در 3 ضرب کنید که حاصلش عدد 150 است و میزان توان بخاری مورد نظرتان را بر 24 تقسیم کنید که حاصل آن نیز 375. حالا این دو عدد یعنی 150 و 375 را با یکدیگر مقایسه کنید. بله درست حدس زده‌اید تفاوت تقریبا دو برابر است. بنابراین این بخاری هرگز مناسب فضای مورد نظر شما نیست، چون گرمایی بیش از حد مورد نیاز شما ایجاد می‌کند. براساس این فرمول برای فضای 50 متری به حدود 4000 کالری گرما نیاز دارید، نه 9000 کالری.


   کلمات کلیدی:بخاری ژاپنی،بخاری کم مصرف،بخاری برقی،بخاری گازی برقی،بخاری نفتی برقی،بخاری به صرفه،بخاری سبک وزن،بخاری بدون دودکش،کوره،کوره ژاپنی،کوره برقی ،کوره گازی،کوره نفتی

   نظر بدهید

   توجه: HTML ترجمه نمی شود!

   امتیاز بد           خوب