جدیدترین دستاوردهای تکنولوژی

دفتر کار مجازی نسل آینده !

گر از شما بخواهند یک دفتر کار را تجسم کنید بلافاصله یک میز و صندلی با یک دست ست رومیزی و فایل های نگهداری اسناد و مدارک اداری و کمد و قفسه به ذهنتان خطور می کند اما تا به حال شده دفاتر کاری را با شکلی دیگر و مبتنی بر تکنولوژی های نوین تجسم کنید؟ در ادامه مطلب به معرفی یکی از جدیدترین ایده ها در زمینه دفاتر اداری می پردازیم که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

دفتر کار هوشمندی که در زیر مشاهده می کنید بر پایه فناوری اطلاعات طراحی شده است و تنها وجه مشترک این دفتر با دفاتر کار سنتی میز و صندلی آن می باشد اما نه میز و صندلی های عادی. تمامی میزها با استفاده از نمایشگرهای لمسی OLED که ضخامتی کمتر از یک میلی متر داشته و ظاهری شفاف دارند پوشیده شده است. کنترل این دفتر کار از طریق یک چیپست مرکزی بوده که در تلفن همراه کارمندان ذخیره می شود که با استفاده از اتصال بی سیم امکان تعامل با دفتر کار را فراهم می کند. هنگامی که شما از در اصلی وارد دفتر کار می شوید این دفتر شما را از طریق چیپ جاسازی شده در تلفن همراهتان شناسایی کرده و کلیه تجهیزات را مطابق با آنچه شما برای خود طراحی کرده اید بروز می کند در نتیجه با این تکنولوژی شما می توانید یک دفتر کار برای بی شمار کارمند در زمانهای متفاوت داشته باشید. قسمت دایره ای مرکزی برای برگزاری جلسات مجازی بر پایه ویدئو کنفرانس طراحی شده تا هلوگرام شخص مقابل را به صورت 3بعدی مشاهده کرده و با او ارتباط برقرار کنید. تصاویر این دفتر کار مجازی که در زیر آمده را با دقت مشاهده کرده و نظر خود را در رابطه با آن برای ما ارسال نمایید

رولتاپ جایگزین لپ تاپ

طراحی و تولید لپ تاپ ها تحولی عظیم در عرصه کامپیوتر به حساب می آمد، اکنون می توان نظاره گر نسل جدید کامپیوترهای قابل حمل باشیم. رولتاپ نامی است که طراحان برای این کامپیوتر قابل حمل انتخاب کرده اند. توضیحات تکمیلی در بخش ادامه مطلب درج شده است

این رولتاپ از یک صفحه OLED تشکیل شده است که حول یک محور که از بخش های اصلی کامپیوتر است قرار می گیرد. پنل اصلی را می توان همانند یک لپ تاب و یا یک تب لت مورد استفاده قرار داد محور اصلی منبع تغزیه و اسپیکر را در خود جای داده و کابل شارژ این کامپیوتر نیز به گونه ای طراحی شده تا جایگزین بند برای حمل رولتاپ شود. تصاویر زیر نمایانگر جزئیات مختلف این کامپیوتر قابل حمل می باشند.

پختن غذا با لپ تاپ

electrolux نامی است که شرکت سازنده بر روی این دستگاه گذاشته است، در واقع این اختراع شگرف از ترکیب یک کامپیوتر لمسی، یک تخته برای خرد کردن و یک اجاق الکتریکی ساخته شده است. چهار حلقه گرمایی برای ظروف با اندازه های مختلف وجود دارد که شما می توانید از هر چهار حلقه همزمان برای پخت سریع تر استفاده نمایید لازم به ذکر است که انتخاب این حلقه ها به صورت منفرد نیز میسر است تا در خارج از منزل با مصرف کمتر باتری بتوانید مدت زمان بیشتری ازآن استفاده نمایید. تخته آشپزی از جنس فیبر کربن می باشد تا هنگام خورد کردن مواد روی آن با مشکل مواجه نشوید. نکته دیگر در مورد این تخته جاسازی یک تیغه فولادی به صورت رنده در قسمت پایینی آن می باشد. باید دقت کنید که این تخته بر روی اجاق قرار می گیرد پس به منظور استفاده از اجاق باید آن را جدا نمایید.

تولد نوزاد رباتیک

طراح انگلیسی در اقدامی جالب اقدام به ساخت یك نمونه روبات كرده كه مانند یك نوزاد تازه متولد شده، گریه و بی قراری می كند و واکنشهای ناخودآگاه نشان می دهد.

به گزارش ایسنا، این روبات توسط «كریس كلارك» برای یك نمایش تلویزیونی انگلیسی ساخته شده تا به تقلید از حركات یك نوزاد واقعی بپردازد.

برای ساخت این روبات تحقیقات قابل توجه و عمیقی در مورد روانشناسی نوزاد انجام شده؛ چرا كه در این سن كودك هنوز در تلاش برای شناسایی ارتباط بین پیامهای الکتریکی مغز و بخشهای خاص در بدن است.

قرار است این روبات از یك پوست پروتزی برخوردار شود تا شباهت بیشتری به نوزاد داشته باشد