راهنمای خرید لپ تاپ استوک

راهنمای خرید لپ تاپ استوک

لپ تاپ استوک آری یا نه؟

مهندس هستید و به دنبال خرید لپ تاپی قدرتمند با قیمت مناسب هستید؟ دانشجو هستید و لپ تاپی مناسب در حوزه کاری خود می خواهید؟ برای فرزندان خود به دنبال لپ تاپی خوب هستید؟ به شما لپ تاپ های استوک را پیشنهاد داده اند و شما دو دل هستید؟ مابین لپ تاپ نو و استوک قادر به انتخاب نیستید؟

برای پیدا کردن تمامی این سوالات و رسیدن به راحل منطقی پیشنهاد می دهیم که مقاله زیر را با دقت مطالعه نمایید تا بتوانبم کمک حال شما بوده و امید است که در انتخاب و خرید لپ تاپ شما را یاری دهیم.قبل از ادامه بحث ابتدا باید با مفهوم و دسته بندی لپ تاپ استوک آشنا شوید و برای این مورد به مقاله لپ تاپ استوک مراجعه کنید.

شاید در ذهن همگی ما بعد از شنیده شدن کلمه استوک یک چیز آن هم دسته دوم نقش ببندد و یا شاید واقعا دنبال لپ تاپ دسته دوم هستید و در جستجوهای خود به کلمه استوک می رسید،برای افراد دسته اول که آنها را از خرید لپ تاپ استوک دل زده کرده است باید دو مقوله استوک و دسته دوم در دسته بندی لپ تاپ های استوک کاملا مشخص شود که در مقاله مورد اشاره به طور کامل به آن پرداخته شده است و گاها” اینکه لپ تاپ استوک دسته دوم می باشد یک تصور اشتباه می باشد و در مورد دسته دوم از افراد که فقط برای انجام هزینه کمتر به دنبال خرید لپ تاپ استوک می گردند باید گقت این فقط یک قسمت ماجرا می باشد.

لپ تاپ یک محصول تولید داخلی نیست که بسته به نیاز موجود در جامعه و بازار تولید شود بلکه تجار و یا وارد کنندگان این محصول دست به کار شده و محصولات را از کشورهای دیگر وارد می نمایند و به واقع بسته به قدرت خرید و منطقه جغرافیایی محصول را تولید می نمایند و این مقوله باعث می شود که ما شاهد لپ تاپ هایی با کیفیت پایین و یا لپ تاپ هایی با قیمت های بالا باشیم که تمامی ما توان خرید ان را نداریم و به ناچار اقدام به خرید لپ تاپ با کیفیت پایین می نماییم البته این بدان معنا نیست که این لپ تاپ ها جواب گوی کار و نیاز ما نیستند بلکه ممکن است تمام کارهای ما را انجام داده و بازخورد خوبی هم بگیریم اما در مورد مدت زمان انجام کار و بهترین راندومان کاری در طول زمان زیاد یکی از چیزهایی است که ممکن است آنها را ضعیف جلوه دهد.

لپ تاپ های استوک نیز مانند لپ تاپ های نو دارای کاربری مهندسی و کاربری خانگی می باشند که ما در ادامه این مقاله به مقابسه هریک از آنها در ویژگی های مختلف پرداخته ایم.

حال سوال اصلی: لپ تاپ استوک آره یا نه؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید به موارد و نکات زیر در راستای مطالب بالا ببپردازیم تا بتوانید تصمیم گیری نمایید:

۱- محصولات تولیدی در کارخانجات و شرکت با توجه به منطقه ای که در آن محصول استفاده می شود و اینکه تحت لیسانس و استادندارد کدام کشور است دارای کیفیت و امکانات متفاوتی است و بهترین کیفیت را محصولات تولیدی برای منطقه اروپا و آمریکا دارد در نتیجه محصولات استوک که همگی استوک های اروپایی و آمریکایی می باشند به جرات می توان گفت دارای کیفیت بهتری نسبت به محصولات موجود در داخل هستند.

۲- لپ تاپ های استوک بیشتر لپ تاپ های صنعتی بوده که دارای سخت افزار قدرتمند بوده و برای کارهای سنگین استفاده می شود و به ۹۹٫۹ معروف هستند یعنی در مدت زمان ۹۹٫۹ ساعت پشت سرهم می توانید از آنها کار بکشید بدون خاموش کردن لپ تاپ و باید گفت نو این دستگاه ها در ایران وجود ندارد و در صورت وجود این مدل هابسیار محدود بوده و قیمت آنها بسیار بالا می باشد و خرید آنها قابل توجیه نیست.

۳- لپ تاپ های استوک به دلیل دارا بودن پردازنده و گرافیک صنعتی و قوی برتری های زیادی نسبت به لپ تاپ های نو هم قیمت موجود در بازار است در ادامه به مقایسه دو کاربری لپ تاپ های نو و استوک در کاربری مهندسی و کاربری خانگی-اداری پرداخته می شود:

۱- کابری مهندسی

مقایسه لپ تاپ استوک و نو
­

Acer Aspire E5-576G

blankDell Precision M6700

 

 

 

مدل لپ تاپ

Intel Core i7 7500u-4MB Cache

Intel Core i7 3740QM-6MB Cache

پردازنده

۹% عملکرد بهتر

مقایسه عملکرد

Nvidia GeForce 940MX-2GB

Nvidia Quadro K5000m-4GB

گرافیک
—-

۵۸% عملکرد بهتر

مقایسه عملکرد

۸گیگابایت

۳۲ گیگابایت

رم

۱Tr HDD

۱Tr HDD + 128GB SSD

هارد

۱۵٫۶”-FHD

۱۷٫۳”FHD

صفحه نمایش

۷/۹۰۰/۰۰۰ تومان

۷/۹۰۰/۰۰۰ تومان

قیمت

۲- کابری خانگی – اداری با صفحه نمایش لمسی

مقایسه لپ تاپ استوک و نو

­Microsoft Surface Pro 6

 

Microsoft surface Pro 3

 

 

 

مدل لپ تاپ

Intel Core i7 8560u-8MB Cache

Intel Core i7 4702u-4MB Cache

پردازنده

۶۰% عملکرد بهتر

—-

مقایسه عملکرد

Intel HD 620

Intel HD 5000

گرافیک
۷۵% عملکرد بهتر

—-

مقایسه عملکرد

۸گیگابایت

۸ گیگابایت

رم

۲۵۶GB M.2

۲۵۶GB M.2

هارد

۱۲٫۳”-۲K

۱۲٫۳”-۲K

صفحه نمایش

۱۴/۰۰۰/۰۰۰ تومان

۶/۹۰۰/۰۰۰ تومان

قیمت

برای اثبات مقایسه های انجام شده و یا مقایسه هر نوع لپ تاپی از نظر پردازنده ،گرافیک و …. پیشنهاد می دهیم به سایپ https://www.userbenchmark.com مراجعه نمایید.

با مقایسه دو نمونه ای که در بالا به آن اشاره شد مشاهده می شود که لپ تاپ استوک نسبت به لپ تاپ های هم قیمت نو موجود در بازار دارای برتری است. در حالت اول که دو لپ تاپ هم قیمت برای کارهای مهندسی و سنگین مقایسه شده است مشاهده می شود که لپ تاپ استوک دارای برتری بسیار زیادی از لحاظ عملکرد نسبت به نمونه هم قیمت نو هست.

در نمونه دوم که لپ تاپ نو از نظر سخت افزاری از لپ تاپ استوک برتری دارد به یک نکته می رسیم و آن قیمت بالای آن نسبت به استوک می باشد.

اما خرید لپ تاپ استوک اغلب با مشکلاتی همراه است که مهمترین این مشکلات عبارتند از:

۱-تعمیری بودن لپ تاپ

۲-سالم بودن کلیه قسمت ها مخصوصا پورت ها

۳- گارانتی و خدمات پس از فروش

برای حل این مشکلات راهکارهای زیر برای شما عزیزان پیشنهاد می شود:

۱- خرید از فروشنده معتبر

۲- دادن مهلت تست برای تست کلیه قسمت ها از طرف فروشنده

۳- گارانتی کردن لپ تاپ از طرف فروشنده

یورواستوک به عنوان مرجع بزرگ لپ تاپ استوک، اقدام به ارائه محصولاتی با کیفیت بالا، قیمت مناسب، کرده است و برای رضایت مشتریان و جلوگیری از هرگونه مشکلی، کلیه محصولات خود را با یک هفته مهلت تست و ۶ ماه گارانتی تقدیم مشتری های خود می کند.