لپ تاپ استوک چیست؟

blank

لپ تاپ استوک چیست؟

blankلپ تاپ استوک به لپ تاپی گفته می شوند که از حالت نو یا آکبند بودن در اروپا یا آمریکا خارج شده و تحت عنوان دست دوم به فروش می رسند هرچند که کاملا نو یا تازه باشند. لپ تاپ های استوک امکان دارد به چند دلیل متفاوت استوک شده باشند:

1- فروشگاه و شرکت های بزرگ که از مدل خاصی به مقدار زیادی خرید انجام داده و مقدار زیادی از یک مدل در انبار خود دارا باشند با تمام شدن سال و آغاز سال جدید و وارد بازار شدن مدل جدید از همان محصول، در نتیجه امکان فروش مدل های قدیمی را نداشته و همچنین امکان مرجوعی را نیز ندارند و شرکت سازنده آن را پس نمی گیرد و در نتیجه شرکت مجبور به فروش محصول با قیمت بسیار کمتری است.

2- در فروشگاه های زنجیره ای اروپایی و امریکایی مشتریان می توانند کالای خریداری شده را تا مدت 30 روز بدون هیچ دلیلی مرجوع کرده و تمام مبلغ کالا را دریافت کنند. کالای برگشتی به دلیل باز بودن کارتن کالای نو شناخته نمی شود، بنابراین به هیچ وجه وارد فروشگاه نمی شوند و مستقیما به انبار فرستاده می شود.

3- در اکثر کشورهای توسعه یافته جهان هر شرکت ،موسسه و یا مراکز دولتی و غیر دولتی برای استفاده از بعضی  کالا و ابزارهای مورد استفاده خود محدودیت ها و قوانینی دارند ،از جمله این قوانین می توان به قانون ۱۱ماهه مالیاتی اشاره کرد که بموجب این قانون شرکتها باید دارایی و اموال خود را در ابتدای سال مالی اعلام نموده و اگر اموالی بیش از ۱۱ ماه در شرکت مذبور روییت شود جزو دارایی آن بحساب می آید و مشمول پرداخت مالیات سالانه می گردد ،از این رو در این چنین کشورها کمپانی های بوجود آمده اند که کالاهای مورد نیاز شرکتها را به مدت ۱۱ ماه تامین می نمایند و یا به عبارتی این کالاها را ۱۱ ماه اجاره می دهند و سپس این کالاها را با قیمت بسیار کمتر استوک می کنند.که بیشتر لپ تاپهای استوک کارکرده موجود در بازار ایران جزو این دسته از محصولات استوک می باشند.

4- نوع دیگری از لپ تاپهای استوک در ابتدا در آزمایشگاهها و مراکز پژوهشی دانشگاهی و غیر دانشگاهی استفاده شده اند و بدلیل نیاز به آپدیت و تعویض زود به زود امکانات در این مراکز معمولا پس از مدت کوتاها این لپ تاپها استوک می شوند. این لپ تاپ ها نسبت به استوک ۱۱ ماهه کمتر استفاده شده اند و از نظر قدرت و کیفیت نیز بالاتر از آنها هستند.بیشتر لپ تاپهای استوک قوی و حرفه ای جزو این نوع استوک می باشند.

همانطور که در بالا توضیح داده شد استوک بودن لپ تاپ به معنی معیوب و یا کهنه بودن لپ تاپ نیست و بسته به میزان تمیزی و سالم بودن دارای حالت ها و گرید های مختلف است که بسته به نوع تمیزی دارای گرید بندی مختلف است که در برای آشنایی با انواع گریدها به اینجا رجوع کنید.

یورواستوک انواع لپ تاپ استوک صنعتی با بهترین کیفیت را به شما عزیزان ارائه می دهد.

برای مطالعه این مقاله از شما سپاسگذاریم.
کد تخفیف: 50200